Triko Kumaş Nereden Bulurum?

Triko Kumaş Nereden Bulurum?

Sıcak bir ceket, elbise veya hırka ihtiyacınız varsa, yaratılması için en iyi “temel” trikodur. Kumaşın bileşimi, dokusu ve dokuması, sonbahar-kış döneminde sıcak olan şeyleri dikmek için ideal kabul edilir. Ve toplu olarak örme kumaş satın almanız gerekiyorsa , kataloğumuzdaki aralığı değerlendirin. Ama önce, tüm avantajlarını öğrenmek için maddenin temel özelliklerini inceleyelim.

Triko: Temel Özellikler

Tarih. Bu kumaş en eskilerden biri olarak kabul edilir: III-I yüzyıllarda ilk tuvaller ortaya çıktı. M.Ö e. Bu, arkeolojik kazılar sırasında elde edilen hurdaların laboratuvara teslim edilmesinden hemen sonra yapılan bir inceleme ile kanıtlanmıştır. Bilim adamları, özelliklerini ilk değerlendirenlerin Mısırlılar olduğunu kanıtladılar. Trikolardan giysiler için ince yamalar yaptılar.

Avrupa ülkelerinde, yoğun, elastik, yumuşak kumaş sadece 15. yüzyılda moda oldu ve bu, rahip kumaş alan tarafından yaratılan ilk örgü makinesinin ortaya çıkmasından kaynaklanıyor. Bu buluş sayesinde, yoğun örme malzeme hakkındaki görüş değişti: daha önce köylü kıyafetleri ve bornozlarının dikilmesi için bir temel olarak ele alındıysa, o zaman seri triko üretiminin başlamasından sonra, kumaşın bileşimi ve ana avantajları da düştü. aristokratlara aşık. Çıraklardan örgü çorap sipariş ettiler.

Türkiye moda tasarımcıları sayesinde yirminci yüzyılın başında yeni bir triko popülerliği yaşandı. Defilelerde, şekle mükemmel uyan, şık ve parlak kazaklar sundular. Ve o zamandan beri, bu kumaş sıradan alıcılar ve tasarımcılar arasında yüksek talep görüyor.

Kumaş alanlar. Üretim teknolojisi. Triko kumaşın tanımı, üretimi için kullanılan malzemelerden bahsetmeden tamamlanmış sayılmaz. Bu kanvas, sentetik, pamuk, yün ve ipek liflerinin uyumlu bir “karışımıdır”. Kumaşı daha yumuşak ve elastik hale getirmek için saf halde veya elastan ilavesiyle kullanılırlar. Tuvalin kendisi küçük veya büyük döngülerden oluşturulur.

Çeşitler Artık piyasada çeşitli örme kumaş türleri bulabilirsiniz. Aralarında:

“Erişte”: küçük “örgülerden” oluşan bir tuval, dokunması hoş ve gerilmesi kolay. Bu kumaş, balıkçı yaka, kazak ve elbise dikmek için en uygun olarak kabul edilir.

Krep örgü: Bu kumaş yumuşak bir dokuya sahiptir, yoğun ve pratiktir. Kadın kıyafetlerini dikmek için kullanılır – kazaklardan eteklere.

Gözetleme gömleği: pürüzsüz bir dokuya sahiptir. Sweatshirt, eşofman, pijama yapımında kullanılır.

İnterlok kumaş alan. T-shirt, T-shirt, spor giyim dikmek için kullanılan kumaş. Karakteristik özelliği, dikişli ve ön taraftaki ince “pigtailler” dir.

Ve bu, depomuzun raflarında bulunan ve şık ve pratik kıyafetler yapmak için mükemmel olan triko çeşitlerinin sadece küçük bir kısmı.

Trikoların Temel Özellikleri

Triko gibi bir kumaş satın almak, yetişkinler ve çocuklar için kıyafet diken bir atölye, stüdyo veya atölye geliştirmede karlı bir yatırımdır. Aşağıdakilerle karakterize edilen bir “taban” alacaksınız:

  • Güzel doku
  • Pratiklik
  • Yüksek kalite
  • Parlak ve zengin tonlar
  • Hijyen
  • Uzun servis ömrü

Triko kumaş alanlar şık, akılda kalıcı ve çekici görünüyor ve minimum bakım gerektiriyor.

Bu kumaşı uygun fiyata toplu olarak sipariş etmek istiyorsanız, online mağazamızın tekliflerini değerlendirin. Hem web sitemizde hem de depomuzu ziyaret ettiğinizde değerlendirebileceğiniz mükemmel bir ürün yelpazemiz var.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Kanvas Tablo Nereden Satın Alınır?

Kanvas Tablo Nereden Satın Alınır?

Ev ve Mutfak Tadilatı Yapan Firmalar

Ev ve Mutfak Tadilatı Yapan Firmalar

Hayaller Dükkanı Söz Nişan Organizasyon Ürünleri

Hayaller Dükkanı Söz Nişan Organizasyon Ürünleri

Gelinlik ve Abiye Modelleri

Gelinlik ve Abiye Modelleri

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.