Gelinlik ve Abiye Modelleri

Gelinlik ve Abiye Modelleri

Ortaçağ döneminde yapılan düğünler bugünkü düğün anlayışına göre farklılık göstermekteydi! O dönemlerde düğünlerin asıl amacı gelin ve damadın ailelerinin iş ortaklığı yapması anlamına gelmekte idi veya ülkeler arasındaki politik nedenlere bağlanan bir uygulama olmaktaydı! Gelinlerin o dönemde giydirilmesi şuan ki anlayıştan farklılık gösterip kendi güzelliklerini sergilemelerinden ziyade ailelerini en iyi şekilde temsil etmeleri oluyordu! Ancak zamanla düğünlere verilen önem değişmiş ve düğünlerde sevgi temeli aranmaya başlanmıştır. Aynı zamanda gelinlerin gelinlikler ile süslenmesinde de aile temsili bir unsur aranmamaktadır. Buna istinaden gelinlik modelleri yöresellikten çıkmış ve zevke göre çeşitlendirilmiştir.

Gelinlik Modellerinde 2020 Tasarımı

Gelinlerin mutlu günlerini süsleyen ve anlamlandıran gelinlik modelleri 2020 yılında da her zevke ve tercihe göre çeşitlendirilmiş olup seçim imkanı çoğaltılmıştır. Genel olarak bakıldığında 2020 yılında gelinlerin daha çok balık formunda gelinliklerle düğün salonlarını süsleyecekleri gözetiliyor. Her zaman olduğu gibi gelinlikte beyaz renk kendini yine ön plana çıkartıyor. Yanı sıra krem tonlarına da rastlanılabiliyor. Bu yıl dantel ayrıntılarına oldukça yer verilmiş olup kol ve boyun kısımlarında dantel uygulamaları kendini gösteriyor.

Abiye Modelleri

2020 yılının abiye modelleri gelinliklerle aynı tasarımı takip etmiş olup balık formu abiyelere çoğunlukla rastlanılmaktadır. Aynı zamanda tercih meselesi göz ardı edilmemiş olup kabarık etekli abiyelerde 2020 yılında kullanılacağa benziyor. Bu yılın renkleri ise canlı renkler olmaktadır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Triko Kumaş Nereden Bulurum?

Triko Kumaş Nereden Bulurum?

Kanvas Tablo Nereden Satın Alınır?

Kanvas Tablo Nereden Satın Alınır?

Ev ve Mutfak Tadilatı Yapan Firmalar

Ev ve Mutfak Tadilatı Yapan Firmalar

Hayaller Dükkanı Söz Nişan Organizasyon Ürünleri

Hayaller Dükkanı Söz Nişan Organizasyon Ürünleri

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.