Çocuk Bisikleti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuk Bisikleti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuğunuzun bisikletle ilgili güzel anıları olmasını istiyorsanız ona kaliteli ve rahat bir çocuk bisikleti almalısınız. Devamlı bozulan, ağır ve çocuğun boyuna uygun olmayan bisikletler onu bisikletten soğutabilir. Bu nedenle yol bisikleti seçimi önemli bir konudur.

Bisiklet Çocuğun Yapısına Uygun Olmalı

Çocuk bisikleti alırken büyüyünce de kullanılır düşüncesi ile boyuna uygun olmayan bisiklet almamalısınız. Yanlış bir boyda bisiklet kullanılması çocuğun kemik ve kas gelişiminin önemli olduğu bu zamanlarda vücuduna zarar verebilir. Bu yüzden bisiklet almaya gittiğinizde çocuğunuzu da yanınızda getirmelisiniz. Bisikletin üzerine oturtarak denemeler yapın. Çocuğun kollarının uzanış mesafesi ve yere basış şekline itina gösterin. Ayrıca çocuğunuzun beğendiği bisikletler üzerinde yoğunlaşın. Belki de sizin seçtiğiniz elektrikli bisiklet beğenmeyebilir.

Çocuğunuz Bisikleti Mutlaka Kask İle Kullanmalıdır

Çocuk bisikleti almak tek başına yeterli değildir. Çocuğun güvenliği için şehir bisikleti kask ile kullanılmalıdır. Çocuğunuz muhtemelen kask takmaya yanaşmayacaktır. Ona bunun güvenliği için ne kadar önemli olduğunu anlatın. Üzerinde sevdiği renkler ve çizimler olan bisiklet kaskı daha ikna edici olacaktır. Çocuğunuzun takacağı kaskın rahatlığından emin olun. Eğer çocuğunuzun yaşı küçük ise güvenlik bakımından bisikletin ayna kol dişlisini örten veya komple zinciri de kaplayacak şekilde koruyan siperlerin takılmış olduğu dağ bisikleti almamanızı tavsiye ederiz. Tüm vidaları sıkı olan, pedalları gevşemeyecek şekilde ayarlanmış varsa vitesleri düzgün geçen bir bisiklet çocuğunuza sürüş keyfini yaşatacaktır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Banyo Duşakabin Modelleri

Banyo Duşakabin Modelleri

Uzun Yılların Deneyimi Kusursuz Otel Konforu ile Buluşuyor!

Uzun Yılların Deneyimi Kusursuz Otel Konforu ile Buluşuyor!

Konya’da inşaat sektöründe öncü firma

Konya’da inşaat sektöründe öncü firma

Büyükçekmece Parça Eşya Taşımacılığı

Büyükçekmece Parça Eşya Taşımacılığı

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.