İnternette E-Ticaret Çözümleri

İnternette E-Ticaret Çözümleri

İnternet gün geçtikçe bizi oturduğumuz yerden hiç kalkmadan yönetmeye devam ediyor. Eski sistemler unutulalı çok oldu çünkü istatistiki verilere bakıldığında e-ticaret siteleri almış başını gidiyor. Hem internet alışverişlerinizde güzel ıskontolar, indirimler yapılıyor, hem internetten alışverişe alıştığınız zaman, vakitten bir hayli tasarruf sağlamış oluyorsunuz. İş, güç, koşuşturmaca derken, kendimize ayıramadığımız vakti şimdi geri alıyoruz.

Firmalar e-ticarette inanılmaz seviyelere geldiler ve her gün hızlı yükselişlerini sürdürüyorlar. E-ticaret ile birlikte kurumsal web tasarımı hayatsal öneme sahip hale geldi ve kurumsal web siteleri tasarımı ile ilgili kullanılan teknolojileri birkaç başlık altında incelemek gerekirse;

  • Web tasarım danışmanlığı,
  • Hosting,
  • 360 derece uygulaması,
  • Greenbox uygulaması,

adı altında inceleyebiliriz. Web tasarım danışmanlığı bildiğimiz e-ticaret yapılan sitelere her anlamda destek veren danışmanlık şirketleri olarak düşünebiliriz. Hosting dediğimizde ise site ve e-mail alanı sağlıyor diyebiliriz. 360 derece uygulamasına bakacak olursak, daha çok mekanlar için kullanılan ve detaylı görüntü incelemesi yapmamızı sağlayan, bizi fiziksel olarak ortama yakın hissettiren uygulama olarak özetleyebiliriz. Greenbox uygulaması ise daha önceleri sinema da kullanılan bluebox olarak bilinen sistemin, web sitelerine uyarlanmış hali olarak ismi greenbox olmuştur.

Greenbox uygulaması konusunu biraz açmak gerekirse; Greenbox çekimlerinizin yeşil transparan bir perde önünde çekilerek daha sonra bu perdenin arka fonda yok edilerek sizin istediğiniz fotoğraf veya video görüntüsünü sonradan ekleyip, montajlayarak kullanılmasına izin veren bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde hem çekilen aynı görüntüleri defalarca kullanabilir, hem de daha sonrada kayıt yapılan şirket sahiplerinin konuşmaları, fotoğrafları gibi bilgilerin montajlanarak birleştirilebilirsiniz.

Tabii arama motorlarında ilk sıralarda yer almanız satış yapıp hedef kitleniz tarafından göz ardı edilmemeniz açısından pastada büyük bir pay tutuyor. web tasarım seo. tekniği ile hem firmanızın bilgilerini sürekli güncellemiş oluyorsunuz hem de ilk sıralarda her zaman yerinizi koruyorsunuz.

Kurumsal web tasarımı yönetiminde bütün bu uygulamalar firma ihtiyaçlarına göre web tasarım İstanbul gibi profesyonel çözüm üreten firmalar tarafından hazırlanmaktadır. Kurumsal web tasarımı yaparken dikkat etmemiz gereken bir çok kriter bulunuyor. Alt başlıklarla konuya biraz açıklık getirmek ve ön bilgi vermek gerekirse; kurumsal web tasarımında yükleyeceğiniz videoların megabaytları kadar sitenin açılma süresi, iş yaptığınız sektöre göre, siteden veya kargo ile ulaştırarak ücretsiz deneme süresi, memnun kalınmazsa iade gibi seçenekler de web sitelerinde sıkça kullanılıyor. Böylece hem firmanızın güvenilir olduğunu hem de istenildiğinde siparişlerin zamanında yetiştirileceği vaadini kestirme yoldan vermiş oluyorsunuz. Daha öncelerde firmalarınızın bilindik, tanınmış firmalar ile yapmış olduğu işler var ise web sitenizde bunlardan da bahsetmeniz sizin yararınıza oluyor ve kalite güvencesini bir çırpıda sunmuş oluyorsunuz.

Kurumsal web tasarımlarında istatistiki bilgiler ve rakamlar tüketici ve e-ticaret yapmak isteyen firmalar için ayrıca cezp edici özellikler arasında bulunuyor.

Bunların yanı sıra kurumsal web siteniz için, sektörde hangi özellikleriniz ile ön plana çıkıyorsanız mutlaka en az birkaç görsel ile desteklemeniz de konu bütünlüğü sağlamanız açısından önemli. Hayati risk taşıyan diğer bir konu ise ürün şikayet forumlarında mutlaka birkaç mutlu, mesut edilmiş olmasa bile usturuplu cevaplanmış, müşteri memnuniyeti sağlanmış birkaç müşteri yazısının yer alması da bizce gerekiyor. Bu tür forumlar için artık firmalar özel müşteri temsilcileri ve halkla ilişkiler elemanları bile bulunduruyorlar. Çünkü ürünle ilgili aramalarda ilk bakılan yerlerden biri de bu forumlar oluyor. Bütün bunları düzenli olarak sağladığınızda pastadan alabileceğiniz maksimum düzeye ulaşmanız kolaylaşıyor.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Firma Eklemenin Faydaları

Firma Eklemenin Faydaları

Lol Hileleri

Lol Hileleri

Garantili Hile Satışı

Garantili Hile Satışı

İşletme Hesapları İçin Özel Organik Takipçi Paketi

İşletme Hesapları İçin Özel Organik Takipçi Paketi

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.