Köpeğiniz Mamasını Yemiyor Mu?

Köpeğiniz Mamasını Yemiyor Mu?

Köpeklerin damak tatlarına uygun mamalar üreten ünlü firmalar her ne kadar kaliteli ürünler ortaya çıkarsalar da köpekler bu mamaları her zaman yemeyebiliyor. Özellikle yaş mamadan kuru mamaya geçiş döneminde köpek mamasını reddederek sahibine zor günler yaşatabilir. Köpeğiniz mamasını yemiyorsa yapabileceğiniz birkaç şey var. İşte bunlardan biri… Köpek maması, henüz üretim aşamasındayken testlere tabi tutulur. Lezzeti, içerik oranları, tazeliği kontrol edilip standartları sağladığı taktirde paketlenir ve satışa sunulur.

Satın alacağınız profesyonel mamalar genellikle yeme garantili olarak satılır. Fiyatı da normalden daha fazla olan bu mamaları veterinerlerde veya petburada.com adresinde bulabilirsiniz. Ne yaptıysanız köpeğinize mamasını yediremediyseniz size bir ipucu verelim. İşe yarayacaktır. Öncelikle köpeğinizin onu aç bırakmayacağınızı bildiğini kavramanız gerek. Köpekler oldukça akıllı canlılardır. Sizi sizden daha iyi tanıdıklarına emin olun. Bu zamana kadar ev yemekleri veya yaş mamayla beslenen köpeğinize kuru mamayı verdiğinizde doğal olarak bunu reddedecektir. Çünkü yemediği taktirde ona yaş mama vereceğinizi bilir. İlk yapacağınız işlem mama saati belirlemek olsun. Köpeğinize her gün aynı saatte mama verin. Köpeğiniz mama saati geldiğinde sizden önce mama kabının başına geçecektir. İlk etapta kuru mamayı direkt vermek yerine ıslatarak verebilirsiniz.

Islanarak yoğun koku salgılayan mama köpeğinizin iştahını açacaktır. Buna rağmen yemiyorsa bir miktar yaş mama ile karıştırıp vermeyi deneyin. Yine yemiyorsa onu zorlamayın. Başında beklemeyin. Eğer mamayı yemezse ve mama kabında bırakırsanız bayatlayacaktır ve daha sonra da yemek istemeyecektir. Mamayı kaldırın. Bir saat sonra tekrar koyun. Bunu periyotlar halinde tekrarlayın. Acıktığında yiyecektir. Köpeğinizi aç bıraktığınızı düşünmeyin. Mama yememeye direniyorsa onu zorlamayın. Çünkü acıktığında mutlaka yiyecektir. Sadece ona kuru mama yemesi gerektiğini öğretiyorsunuz. Köpeğiniz köpek mamasının onun temel besin kaynağı olduğunu öğrenmiş olsa dahi sizin yaş mama vermenizi sağlamak için duygusal olarak sizi kullanabilir. Siz kendinizden emin olursanız, köpeğiniz de ikna olacak ve mamasını afiyetle yiyecektir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Banyo Duşakabin Modelleri

Banyo Duşakabin Modelleri

Uzun Yılların Deneyimi Kusursuz Otel Konforu ile Buluşuyor!

Uzun Yılların Deneyimi Kusursuz Otel Konforu ile Buluşuyor!

Konya’da inşaat sektöründe öncü firma

Konya’da inşaat sektöründe öncü firma

Büyükçekmece Parça Eşya Taşımacılığı

Büyükçekmece Parça Eşya Taşımacılığı

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.