Estonya Vizesi Hakkında Bilgiler

Estonya Vizesi Hakkında Bilgiler

Estonya’ya gerçekleştireceğiniz seyahat öncesinde bu ülke ile ilgili bilmeniz gerekenler bulunmakta. Önceden bilgi sahibi olarak hareket etmeniz halinde ülkeye giriş ve çıkışlarda problem yaşamayacaksınız demektir. Estonya vizesi için başvuru formu evrakına ihtiyacınız bulunmakta. Vize başvurusu yapacak ve başvurunun sonuçlanmasını bekleyeceksiniz. Estonya Konsolosluğu ve Estonya Büyükelçiliği ve Estonya Konsolosluğu’nun yetki vermiş olduğu aracı kurumlar vasıtasıyla başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Hangi yöntem sizler için daha uygun ise; o yöntemle hareket etmeniz mümkün.

90 günden daha uzun süreli girişler için Estonya Konsolosluğu’na ya da Estonya Büyükelçiliği’ne başvuru yapmanız gerekecektir. Öncelik olarak randevu almanız gerekmekte. İngilizce, Rusça ya da Estonca dillerinde doldurabileceğiniz başvuru formunda doğru bilgiler verin. Başvuru formunuzda yer alan bilgiler hiçbir şekilde çelişkili olmamalı net ve öz olmalı! Gerçeğe uygun bilgiler verin, tükenmez kalem ile okunaklı bir şekilde bilgi girişi yapın, kesinlikle fotoğrafınız olsun, imzanız pasaportunuz üzerinde yer alan imza ile aynı olsun, başvuru sürecindeki belgeleriniz verdiğiniz bilgileri desteklesin, başvuru formunu Türkçe dolduramayacağınızı bilin!

Başvuru formlarını Estonya Konsolosluğu’nun bizzat kendisinden ya da konsoloslukların internet sitelerinden temin etmeniz mümkün. Estonya vizesi için dilekçe örneği başvuru sahibi tarafından yazılacak dilekçeyi ifade etmekte. Estonya İstanbul Başkonsolosluğu’na hitap ediyorsunuz; dilekçeyi bu yönde yazmalısınız. Seyahat amacı, seyahat süresi, seyahat masrafları, vize başvuru evrakları gibi husus ve belgeler bulunmalı. Dilekçeyi doğru ve kusursuz yazmaya dikkat etmelisiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Modelleri

Elektronik Sigara Modelleri

Şık Tasarımlarda Dış Cephe Kaplama Modelleri Metpor’da

Şık Tasarımlarda Dış Cephe Kaplama Modelleri Metpor’da

Sanayi Mutfak Ekipmanları

Sanayi Mutfak Ekipmanları

Dış Cephe Kaplama Uygulaması 2022

Dış Cephe Kaplama Uygulaması 2022

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.