Akrilik Cami Halısı Özellikleri Nelerdir?

Akrilik Cami Halısı Özellikleri Nelerdir?

Bugün cami iç mimarisinde önemli bir yer tutmakta olan cami halıları, iç mekanın atmosferini tamamlayıcı etki göstermektedir. Elbette ki gösterişli bir cami halısıyla birlikte bir caminin iç mimarisini hazırlamak herkesin ilk amacı olur. Gösterişli göbekli cami halısı gibi İslami desenleri tam merkezde kubbenin altına gelecek şekilde büyük olan halı tercihleri dikkat çekicidir.

Gel gelelim ki cami halısı fiyatları birbirlerinden bu noktada ciddi farklılıkar gösterebilir. Olaya evimizdeki halı mantığıyla bakarsak aradaki farkı anlamamız zorlaşacaktır. Birincisi, camilerde kullanılmakta halılar, belirli sanatsal bir bakış açısını ve üretimini gerektirir. İkincisi, yün halı gibi tercihlerde sentetik değil tamamen gerçek iplikler kullanılıyor.

Saydığımız bu sebeplerden ötürü de elbette ki oldukça yüksek fiyatlandırmalar görebiliyoruz. İslami yaşam tarzına göre gösterişe akan bir para, özellikle de İslami değerler içerisinde oldukça önemli bir yer tutan camilere böylesine bir boşa giden yatırım, gün geçtikçe arka plana itilmektedir. Maliyetli olan halı üretimleri gerçekten de ciddi fiyatlandırmalara tabii olabilmektedir.

Dolayısıyla akrilik cami halısı üretimleri artmış, hızlanmış ve tercih edilir olmuştur. Gerçek iplikler yerine sentetik olan iplikler kullanılır. Daha ekonomiktir. Yün yapısına çok benzerlik gösterdiği için tercih edilir. Koku yapmaz, kolay temizlenebilir ve dayanıklıdır. Bir yün halı kadar başarılı olmasa da, uzun süreli kullanım ömrü sağlar. Ayrıca antibakteriyel üretimleri de mevcuttur.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Banyo Duşakabin Modelleri

Banyo Duşakabin Modelleri

Uzun Yılların Deneyimi Kusursuz Otel Konforu ile Buluşuyor!

Uzun Yılların Deneyimi Kusursuz Otel Konforu ile Buluşuyor!

Konya’da inşaat sektöründe öncü firma

Konya’da inşaat sektöründe öncü firma

Büyükçekmece Parça Eşya Taşımacılığı

Büyükçekmece Parça Eşya Taşımacılığı

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.